Europejskie Dni Dziedzictwa. Rodzinna Niedziela. Kaligraficzna podróż w czasie

Zapraszamy 18 września 2022 roku o godz. 11.00 na Rodzinną Niedzielę w Muzeum Niepodległości w ramach 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Połączeni Dziedzictwem. Tym razem wybierzemy się w “Kaligraficzną podróż w czasie”.

W poszukiwaniu kałamarzy, piór i rękopisów udamy się na wycieczkę po wystawach. Przyjrzymy się na czym i w jaki sposób pisano. Wspólnie zastanowimy się, co odróżnia dawne pismo odręczne od współczesnego, aby, w oparciu o zdobytą wiedzę, spróbować swoich sił w praktycznym pisaniu. Będzie to dla nas pretekstem do przyjrzenia się i poprawienia naszego pisma codziennego.

Zajęcia są przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat. Obecność opiekuna obowiązkowa.

Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia poprowadzi Magda Bilińska – Edukator Działu Edukacji. Zachęcamy do rezerwacji drogą mailową: m.bilinska@muzn.pl lub pod numerem telefonu 22 827 96 43.