Europejskie Dni Dziedzictwa na Mazowszu. Spacer edukacyjny – Żoliborz Oficerski

Zapraszamy na spacer edukacyjny po Żoliborzu Oficerskim.

Żoliborz to jedna z najpiękniejszych dzielnic Warszawy, charakteryzująca się pięknymi willami i ogrodami. Kolonia oficerska powstała w pierwszej połowie lat 20-tych, wokół Cytadeli Warszawskiej. Na nowo została odkryta tuż po odzyskaniu przez państwo Polskie niepodległości, kiedy stała się miejscem życia polskiej inteligencji. Podczas spaceru przejdziemy trasą od pl. Wilsona do domu, w którym mieszkał Jacek Kuroń, przywódca opozycji w czasach PRL i minister pracy. W programie spaceru odwiedzimy m in. : park Żeromskiego, Fort Sokolnickiego, plac Słoneczny, dom przy Kaniowskiej 21, w którym mieszkała Alina Janowska, willę gen. Józefa Hallera, posesję Witolda Lutosławskiego, dawną galerię Bożeny i Alicji Wahl oraz pomnik 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka na pl. Inwalidów.

Spacer poprowadzi Michał Rybak, kustosz Działu Edukacji Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 17 września o godz. 11.00.

Zbiórka przy kinie Wisła na pl. Wilsona. Obowiązują zapisy: edukacja@muzn.pl

17 września 2022 roku, godzina 11.00