Dni Pamięci Pawiaka

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniach Pamięci Pawiaka, które odbędą się w terminie 7-10 października 2020 r. Jest to cykliczna impreza, która ma miejsce zawsze na początku października. Udział w Dniach jest bezpłatny, prosimy jedynie osoby, w szczególności grupy młodzieży szkolnej, zainteresowane udziałem o wcześniejszą rezerwację na konkretną godzinę pod nr telefonu: 22 831-92-89 (biuro Muzeum Więzienia Pawiak).

UWAGA! Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem będzie możliwość wzięcia udziału w małych grupkach maksymalnie do 15 osób z zachowaniem wszelkich obostrzeń.

Obchody organizowane są z jednej strony dla Świadków
– byłych więźniów Pawiaka i Ich rodzin, kombatantów, mieszkańców Warszawy, ale również do młodego pokolenia
– młodzieży klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz liceów ze szkół współpracujących z Muzeum oraz harcerzy. Na program Dni składają się lekcje muzealne, spotkania ze świadkami historii, wykłady znanych historyków, projekcje filmów historycznych oraz spektakle historyczno-literackie w wykonaniu artystów scen warszawskich.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Dni Pawiaka