“BACZYŃSKI 100” w Wolskim Centrum Kultury w Warszawie

W związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje przedsięwzięcie mające na celu przypomnienie dorobku tego poety czasów wojny. Muzeum Niepodległości serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tym ciekawym wydarzeniu, które odbędzie się 1 sierpnia br. o godz. 13:00 w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie.

Widowisko przedstawiać będzie dwa etapy życia Baczyńskiego: okres młodości oraz okres okupacji. Utwory poety przedstawią: Grażyna Barszczewska, Jerzy Schejbal, Katarzyna Herman, Piotr Grabowski, Karolina Gorczyca
i Antonii Pawlicki. Specjalnie skomponowaną muzykę na to wydarzenie wykona Trio Jazzowe Włodka Pawlika. Spotkanie poprowadzi aktor Piotr Bajtlik, a całość wyreżyseruje Tomasz Man.

PLAKAT K. K. Baczyński 100