Artykuł o naszym Muzeum w Dwutygodniku Zielony Sztandar

W 19 numerze Dwutygodnika Zielony Sztandar (13-26 września) opublikowano artykuł kierownika Działu Zbiorów Muzeum Niepodległości, Małgorzaty Karoliny Piekarskiej dotyczący historii dzieła z naszych zbiorów. Dzieła autorstwa Aliny Szapocznikow pt. “Ekshumowany”. 30 sierpnia w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów odbyło się pożegnanie rzeźby, która wyruszyła na wystawę pt. “Pożoga” do warszawskiej galerii Kordegarda.

Na pożegnaniu obiektu, które prowadziła dr Beata Michalec – Zastępca dyrektora ds. programowych, gościliśmy pana Aleksandra Ferensa – Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, panią Jadwigę Zakrzewską – Przewodniczącą Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, pana Andrzeja Bieńkowskiego – Zastępcę dyrektora ds. administracji i projektów edukacyjnych Narodowego Centrum Kultury oraz panią Agnieszkę Bebłowską Bednarkiewicz z Działu Edukacji Kulturalnej NCK. Małgorzata Karolina Piekarska – Kierownik Działu Zbiorów MN przedstawiła sylwetkę rzeźbiarki oraz jej dzieło.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!