Akcja pod Arsenałem

Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na bezpłatną lekcję online pt. Akcja pod Arsenałem – przebieg i sylwetki uczestników.

Wydarzenie odbędzie się 23 marca 2021 roku o godz. 10.00 na platformie ZOOM. Zapisy: pawiak@muzeumniepodleglosci.art.pl.

Bo Rudy jest tego wart i ma przyjaciół, którzy decydują się to zrobić – przekonywał Tadeusz Zawadzki „Zośka”, gdy ważyła się kwestia odbijania Jana Bytnara ze szponów Gestapo. Powyższe słowa, czas osiągnięcia gotowości do realizacji zadania czy sam przebieg Akcji pod Arsenałem ukazują poświęcenie jej uczestników – młodych ludzi, żołnierzy konspiracji. Szerzej o tych zagadnieniach będzie traktować lekcja muzealna, która odbędzie się w związku z 78. rocznicą opisywanego wydarzenia.