WYDARZENIE: MATER POLONIA – Święto Niepodległości w naszym Muzeum

11 listopada w Święto Niepodległości w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyła się uroczystość MATER POLONIA. Rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania hymnu przy akompaniamencie uczniów z Zespółu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie.
Zgromadzonych gości przywitał Prezes Fundacji Polonia Union Edgard Czesław Skarżyński. Głos zabrał również Janusz Piechociński, Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja. Prelekcję “Ojcowie Niepodległej” wygłosiła dr Beata Michalec, zastępca dyrektora ds. programowych Muzeum Niepodległości.

Następnie odbył się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Agaty Marcewicz-Szymańskiej (sopran) oraz Anety Skarżyński (mezosopran) przy akompaniamencie pianistki Moniki Polaczek-Przestrzelskiej.
Dziękujemy, że świętowaliście razem z nami!

Współorganizacja: Fundacja Polonia Union
Partner wydarzenia: Samorząd Województwa Mazowieckiego

__________________________________________________________________________________________________________