IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Polska niepodległość – droga do wolności”


Miło nam poinformować, że Muzeum Niepodległości w Warszawie

objęło patronat honorowy nad

 

IV Ogólnopolską Konferencją Naukową

Polska niepodległość – droga do wolności,

zaplanowaną na 30 listopada 2018 r. w Lublinie

 

Przedsięwzięcie organizuje Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL.

 

Celem Konferencji jest merytoryczna dyskusja o polskiej drodze do niepodległości w naukowym gronie, jak również integracja środowiska naukowego. Ideą przedsięwzięcia jest upamiętnienie postaci oraz wydarzeń, które miały pośredni i bezpośredni wpływ na odzyskanie ziem Polskich. Tęsknota za wolnością ukazywana jest w wielu dyscyplinach, takich jak malarstwo, literatura, architektura czy muzyka. Konferencja będzie idealną okazją do wymiany poglądów na temat działań społeczno-polityczno-kulturowych prowadzonych na przestrzeni XVIII–XX wieku. Konferencja realizowana jest z inicjatywy Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL.

 

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Polska niepodległość – droga do wolności to wydarzenie kierowane do pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz wszystkich pasjonatów zainteresowanych poruszanym tematem. Do udziału w niej organizatorzy zapraszają historyków, politologów, prawników, socjologów, a także ludzi kultury. Wierzą – jak piszą – że wystąpienia i dyskusje prowadzone przez uczestników spotkania pozwolą w sposób dogłębny przeanalizować szeroko rozumianą drogę do wolności.

 

Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Rejestracja odbywa się do 15 listopada 2018 r.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

 

Szczegółowe informacje: www.polskaniepodleglosc.pl