„ORMIANIE SEMPER FIDELIS. W DRODZE KU NIEPODLEGŁOŚCI”

to tytuł wystawy Muzeum Niepodległości w Warszawie,

na której uroczyste otwarcie zapraszamy

9 października 2018 r. o g. 12.00 do Krakowa

do Sali Obrad dawnego Magistratu Podgórskiego przy Rynku Podgórskim 1.

Od 12 do 21 października br. będzie prezentowana w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 62.

Wystawa – ukazująca losy polskich Ormian od przybycia do Lwowa aż po dzisiejszą ich działalność na terenie Rzeczpospolitej – towarzyszy konferencji naukowej „Polscy Ormianie w drodze do niepodległej Polski”, zorganizowanej w dniach 9–10 października 2018 r. w Krakowie przez Bibliotekę Kraków i Urząd Miasta Krakowa. Cele, które przyświecają organizatorom konferencji, to zobrazowanie wkładu społeczności ormiańskiej w polskie dziedzictwo kulturowe, popularyzacja wiedzy o społeczności ormiańskiej oraz wskazanie wyjątkowej postawy Ormian względem Polski. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali naukowcy – wybitni specjaliści zajmujący się tematyką społeczności ormiańskiej. Swoją obecność zapowiedzieli ponadto: Edgar Ghazaryan, Ambasador Republiki Armenii w Polsce, Kaspar Karampetian, prezydent organizacji European Armenian Federation for Justice and Democracy, oraz prof. Ara Sayegh, prezes Ormiańskiego Komitetu Narodowego Polski. Program konferencji – w zaproszeniu.