100. rocznica wojny polsko-bolszewickiej oraz 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Muzeum Policji

Dyrektor Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego dr Janusz Gmitruk, Kierownik Ordynariatu Polowego – Oddział Muzeum Warszawy dr Jacek Macyszyn, Dyrektor Muzeum Niepodległości Dr Tadeusz Skoczek oraz Prezes Stowarzyszenia Muzeum Policji prof. dr hab. Zbigniew Judycki zapraszają na spotkanie z okazji Święta Niepodległości i 100. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej oraz 20. rocznicy powstania Stowarzyszenia Muzeum Policji. Uroczystość odbędzie się 9 listopada 2021 r. o godzinie 12.00 w Muzeum Ordynariatu Polowego.

Podczas wydarzenia odbędzie się promocja wydanej przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oraz Muzeum Niepodległości książki „Droga do wolności. Bitwa warszawska 1920 roku”. Zapraszamy!

Program:

Powitanie gości dr Jacek Macyszyn

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Wręczenie odznaczeń

Wystąpienia:

Dr Janusz Gmitruk, dr Tadeusz Skoczek „Wojna polsko-bolszewicka”

Red. Stanisław Małecki „20 lat Stowarzyszenia Muzeum Policji”

Promocja książki „Droga do wolności. Bitwa warszawska 1920 roku”

Otwarcie wystaw:

Tadeusza Kurka, „Szkice portretów polskich dowódców wojny polsko-bolszewickiej”

Krzysztofa Wiktora Cygana, „Duszpasterstwo Wojska Polskiego w latach 1918-1921”

9 listopada 2021 r. o godz. 12.00
Muzeum Ordynariatu Polowego
ul. Długa 13/15,
(wejście przez Katedrę Polową Wojska Polskiego)

Z uwagi na panującą pandemię uczestnikami spotkania mogą być wyłącznie osoby w maseczkach oraz zaszczepieni na Covid-19.

“Droga do wolności” i inne nasze publikacje do pobrania tutaj: