100 rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego

Zapraszamy na wystawę z okazji 100 rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego. Traktat wpisywał Polskę na mapę Europy i świata po 123 latach  niewoli, był prawno-międzynarodowym uznaniem tego faktu.

W zbiorach Muzeum Niepodległości znajdują się bezcenne pamiątki, dokumenty, listy, druki i zdjęcia będące w zasobie archiwalnym pod nazwą „Archiwum Romana  Dmowskiego”. Jest to bezcenny zbiór pozyskany przez Muzeum od Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego w 2008 roku. Były one częściowo pokazywane na dużej wystawie pt. „Powrót Polski na mapę – Traktat Wersalski 1919”, którą zorganizowano w 90. rocznicę jego podpisania. W tym roku, w 100. rocznicę tego wydarzenia Muzeum Niepodległości  zorganizuje retrospektywna wystawę pt. „Traktat Wersalski – 28 czerwca 1919”. Uroczystość otwarcia wystawy odbyła się w dniu 28 czerwca 2919 roku w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej (oddział Muzeum Niepodległości).

(Galeria Brama Bielańska ul. Czujna) Wystawa trwa do 28 lipca