100-lecie Targów Wschodnich we Lwowie

We wrześniu bieżącego roku przypada 100. rocznica powołania we Lwowie Międzynarodowych Targów Wschodnich. W latach 1921-1939 roku była to coroczna wystawa przemysłu polskiego i zagranicznego, a zarazem jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłowo-handlowych w Odrodzonej Polsce.

Targi Wschodnie rozsławiły Lwów na cały świat. Ich zadaniem było otwarcie polskiego handlu na kraje wschodnie, w szczególności z Rumunią i ZSRR. W nowych warunkach geopolitycznych przed Polską otworzyły się szerokie perspektywy i wizje, które wynosiły ją do rangi wielkich państw europejskich tworzących zręby nowej mapy świata. Wybuch II Wojny Światowej niestety przekreślił dalszy rozwój tej inicjatywy.

W imieniu organizatorów zapraszamy na IV Kongres Środowisk RP „Targi Wschodnie we Lwowie: Tradycja-Kultura-Biznes”.