Rodzinna Niedziela 17.11.2013

“Opowieści dla dużych i małych” zaintrygowały rodziców i dzieci. W listopadowe przedpołudnie dzieci słuchały opowieści o odzyskaniu niepodległości, oglądały archiwalne zdjęcia. Uczyły się też wierszyków, które pozwolą nawet najmłodszym zapamiętać symbole narodowe.

Czy wiesz, jaki to znak:

W czerwonym polu biały ptak?

Wiem – odpowiedział Janek mały – to jest znak Polski –

Orzeł biały.

Znajome godło – w nim nasze serca

Nauka, praca, chwała żołnierska.

Biel uroczysta w Orła ramionach

I nasze dzieje – złota korona.

M. Łaszczuk, Biały orzeł

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze, biel i czerwień,

Czerwień to miłość,

Biel serce czyste,

Piękne są nasze barwy ojczyste.

Cz.Janczarski, Barwy ojczyste

Utrwaleniem zapamiętanych wiadomości było wypełnienie karty zadań oraz wykonanie pracy plastycznej, oczywiście wspólnie z rodzicami.

Takie zajęcia to pomysł Muzeum Niepodległości na kształtowanie postaw patriotycznych najmłodszego pokolenia. Na nadanie słowu “patriotyzm” należnej mu rangi.

—————————————————————————————————-

Wiadomo, że w czasie deszczu dzieci się nudzą, a już szczególnie w jesienne, ponure dni. Dlatego zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Rodzinna Niedziela w Muzeum Niepodległości” zatytułowane „Opowieści dla dużych i małych”.

A o czym można opowiadać w listopadzie? O rocznicy odzyskania niepodległości, a twórcach odrodzonego państwa polskiego, o postaci Piłsudskiego…

Będziemy nie tylko rozmawiać, dzieci wraz z rodzicami wezmą też udział w warsztatach plastycznych. Bo poznawanie historii może być twórcze i ciekawe.

Zapraszamy 17 listopada 2013 o godz. 13.00.

Do końca tego roku udział w projekcie jest bezpłatny.

Szczegóły na stronie: www.muzeum-niepodleglosci.pl/strefa-dzieci

Zapisy j.zaleczny@muzeumniepodleglosci.art.pl; tel. 22 826 90 91 w. 41