Lato w Mieście w Muzeum Niepodległości

Muzeum Niepodległości w Warszawie po raz kolejny przyłącza się do akcji Lato w Mieście. W tym roku Muzeum przygotowało propozycje spotkań dla dzieci i młodzieży pod hasłem Na szlaku historii.

Podczas lekcji muzealnej Dwa łyki heraldyki dowiemy się, czym było średniowiecze, kim byli rycerze i zapoznamy się z ich znakami rozpoznawczymi: herbami. Poznamy nowe pojęcia: trzymacze, labry, klejnot, dewiza, herold. Uzbrojeni w wiedzę, jak przygotować herb, stworzymy własne projekty.

Na zajęciach Józef Piłsudski a niepodległość posłuchamy o osobie, która do dziś stanowi symbol walki o wolną Polskę. Zobaczymy, jak ta postać zapisała się na kartach historii i jak wyglądało jej życie prywatne. Nie zabraknie opowieści o ulubionych zwierzętach i niezwykłym poczuciu humoru naszego bohatera.

Wyjdziemy również poza muzealne mury, aby pospacerować po znanych, warszawskich ogrodach. Podczas spaceru Ogród Krasińskich i nie tylko odwiedzimy okoliczne ulice i odpoczniemy wśród miejskiej zieleni. Z kolei w czasie przechadzki po Ogrodzie Saskim zapoznamy się z historią dawnego królewskiego ogrodu, posłuchamy opowieści o jego niezachowanych budowlach i odwiedzających go ludziach.

Spotkania odbywają się w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów w dniach od 3 lipca do 31 sierpnia. Zapraszamy od wtorku do piątku od godziny 10:00, środy od godziny 11.00.

Koszt lekcji muzealnej wynosi 150 zł za przewodnika od grupy (do 30 osób) plus bilety wstępu za każdego uczestnika (10 zł ulgowy, 20 zł normalny). W czwartki bilety bezpłatne (wymagana jedynie opłata za przewodnika)

Koszt spaceru edukacyjnego dla grupy (do 30 osób) równa się wysokości opłaty za przewodnika tj. 150 zł. Punkt spotkania to Muzeum Niepodległości.

Informacje o rezerwacjach:

W czerwcu rezerwacji można dokonywać poprzez kontakt z Działem Edukacji (jak niżej). Od lipca Muzeum Niepodległości wprowadza system elektronicznej rezerwacji zajęć. Może to oznaczać konieczność opłacenia rezerwacji w pierwszym tygodniu lipca. Wysokość przedpłaty stanowi wartość opłaty za przewodnika (opłata 150 zł pomnożona przez ilość zajęć). Nieopłacone rezerwacje przepadają.

Kontakt:

Joanna Oleszczuk, Edukator w Dziale Edukacji Muzeum Niepodległości