Wakacje w Muzeum Niepodległości 2012

Wakacje w Muzeum Niepodległości

Organizowane od lat ferie i wakacje w Muzeum cieszą się dużym zainteresowaniem organizatorów wypoczynku w mieście. Współpracują z nami liczni koordynatorzy akcji z poszczególnych dzielnic Warszawy. Uczestniczące w zajęciach dzieci wydają się być zadowolone z tematyki i formy spotkań, o czym najlepiej świadczą fotografie zamieszczone na stronie Muzeum:

Tegoroczne propozycje mają – w założeniu – intrygować, ale przede wszystkim zainteresować historią.

Do dzieci młodszych (klasa 0-3) skierowana jest propozycja zajęć zatytułowanych Wakacje z duchami przeszłości w Muzeum Niepodległości. Podczas spotkań przywołane zostaną postaci i wydarzenia z przeszłości Polski. W oparciu i eksponaty zgromadzone na wystawach i w magazynach muzealnych oraz narrację historyczną muzealników dzieci poznają historię od nieco innej strony. Prelekcje tematyczne będą uzupełnianie prezentacjami multimedialnymi i zajęciami warsztatowymi.

Dla dzieci starszych (klasa 4-6) proponujemy temat Tropiciele tajemnic na wakacjach. Celem zajęć będzie zainteresowanie wybranymi wydarzeniami historycznymi, a uczestnicy będą próbować wyjaśnić niektóre zagadki historii XIX i XX wieku. Spotkania będą miały charakter warsztatowy.

Zajęcia odbywać się będą w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów (al. Solidarności 62) w dniach 24 lipca – 3 sierpnia, w godz. 10.00 i 12.00, czas trwania zajęć – do 1,5 godziny.

Obowiązują zapisy i potwierdzenie udziału w zajęciach:

tel. 22 827 96 43; e-mail: edukacja@muzeumniepodleglosci.art.pl