Spacery architektoniczne śladami modernizmu
prowadzenie: inż. arch. Grzegorz Mika:
26.05 – Architektoniczne oblicza Państwa Polskiego
Spotkanie: godz. 16.00, róg ul. Rakowieckiej i Wiśniowej
Spacer wzdłuż Rakowieckiej, al. Niepodległości oraz Chałubińskiego, przybliżający nam różne style architektoniczne wykorzystywane do budowania obiektów architektury państwowej oraz reprezentacyjnej w całym okresie dwudziestolecia międzywojennego.
9.06 – Metropolia nad Wisłą
Spotkanie: godz. 16.00, róg ul. Bartoszewicza i Kopernika
Spacer od Alei na Skarpie do Bulwarów Wiślanych, na trasie którego napotkać można urbanistyczne i architektoniczne pozostałości wielkich modernizacyjnych koncepcji zbliżenia miasta do Wisły, rewitalizacji tkanki Powiśla oraz ekspozycji d. Skarpy Wiślanej jako nowoczesnego waloru krajobrazowego.
23.06 – Od przemysłu do edukacji
Spotkanie: godz. 16.00, pl. Trzech Krzyży przy pomniku Witosa
Spacer po terenach Alei na Skarpie oraz Solca, które w szybkim tempie przechodziły przemianę z dzielnicy przemysłu i biedoty do nowoczesnego bulwaru na Skarpie, planowanego i realizowanego zagłębia edukacyjnego oraz nowych osiedli mieszkaniowych, tworzonych przez wybitnych architektów.
7.07 – Życie Śródmieścia
Spotkanie: godz. 16.00, pl. Unii Lubelskiej, róg ul. Chocimskiej
Spacer po Śródmieściu południowym przez zaułki, ulice i uliczki wytyczane obok głównych traktów, gdzie przy pomocy nowoczesnego projektowania, wyzyskiwano każdy metr zabudowy, jednocześnie tworząc niezwykle nowoczesne realizacje architektoniczne
21.07 – Żoliborz
Spotkanie: godz. 16.00, pl. Inwalidów
Spacer po Starym Żoliborzu – wzniesionej na surowym korzeniu dzielnicy, której historia architektoniczna w XX wieku prowadziła od stylu dworkowego do najnowocześniejszych maszyn mieszkalnych awangardy architektonicznej.