Najnowszy numer “Biuletynu Informacyjnego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”


Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza do zapoznania się z najnowszym Biuletynem Informacyjnym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

W kwietniowym numerze jak zawsze znajdziecie artykuły, poświęcone całemu szeregowi interesujących zagadnień: dwa z nich są związane z łącznością w latach II wojny światowej, jeden z kolejnych – jest kontynuacją fascynującej opowieści o polskim karabinie przeciwpancernym wz. 35. O kobietach w walce pisał dr hab. Jacek Sawicki, o dziejach I Korpusu w latach 1941-43 – dr hab. Zbigniew Wawer, zaś o przedwojennych obchodach Święta Morza – Prof. dr hab. Tadeusz Kondracki. Państwa uwadze polecamy również dział traktujący o nowościach wydawniczych oraz – rozpoczęty właśnie – cykl artykułów, poświęconych dziejom Twierdzy Osowiec, w których przygotowaniu ma zaszczyt uczestniczyć również nasze muzeum.   

Biuletyn można pobrać na stronie Muzeum Niepodległości: http://archiwum.muzeum-niepodleglosci.pl/publikacje/biuletyn-informacyjny-swiatowego-zwiazku-zolnierzy-armii-krajowej/