Biuletyn AK – Styczeń 2021


W styczniowym numerze „Biuletynu Informacyjnego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej” zaprezentowano artykuły dotyczące m.in. Międzynarodowego Stowarzyszenia Historyczno-Oświatowego „Memoriał”, sylwetki Powstańca Warszawskiego Adama Jerzego Teppera oraz działań Warmińsko-Mazurskiego Okręgu ŚZŻAK na Kresach.

W tym periodyku Czytelnik może zaznajomić się z publikacjami Przemysława Jaskółowskiego Oddział do zadań specjalnych, Jerzego Pietrasa Scalanie- trzecia kompania batalionu „Chrobry”, Andrzeja Kaczorowskiego „WTK” i Jerzy Ślaski w obronie żołnierzy AK, Lesława J. Welkera Powstanie Warszawskie na znaczkach Poczty Solidarności (cz. 2), Agaty Czajkowskiej „Eee… tam, takiego obozu nie było”-„Uwolnić Chudzego – Dziś dajemy Wam nie tylko pamięć” (cz.2).

W kolejnych częściach czasopisma autorzy w swoich rozważaniach przedstawili postaci polskich olimpijczyków, którzy już od pierwszych dni II wojny bez wahania stanęli w obronie ojczyzny, organizację nowych brygad piechoty w 3 i 5 Dywizji, przebieg wojny na Pacyfiku, oraz opis Złotej Odznaki Honorowej dla ŚZŻAK za „Zasługi dla Województwa Śląskiego”.