Scena Ballada


„Scena Ballada” – Warszawa

 

Cykl koncertowy pod nazwą “Scena Ballada” w naszym muzeum rozpoczęliśmy 2 października 2012 roku. Koncerty odbywają się w Sali kinowej głównego budynku MN, przy Al. Solidarności 62.

 

Pomysłodawcą i liderem „Sceny Ballada” jest Paweł Orkisz (www.orkisz.pl), znany bard i pieśniarz.
Jest to wspólne przedsięwzięcie Muzeum Niepodległości i Agencji Pewena (Agencja Pewena). Celem naszym jest promocja polskich ballad, pieśni, polskich bardów, poetów, literatów. Podtrzymywanie polskiej tradycji wspólnego śpiewania.

 

Do końca 2012 odbędą się 3 koncerty Pawła Orkisza z zespołem, w trzy pierwsze wtorki miesiąca: października, listopada i grudnia.
Chodzi o to, aby „dyrektor artystyczny” przedstawił warszawskiej publiczności charakter i klimat, jaki chciałby wytwarzać – wraz ze swymi śpiewającymi przyjaciółmi – podczas tych spotkań, które nazwaliśmy “Sceną Ballada”, a które powinny być okazją do wspólnego pośpiewania i wspólnej zabawy, w dobrym towarzystwie, przy dźwiękach pięknej muzyki, z niebanalnym tekstem. Luz i swoboda, wysmakowana, lekko podkręcona satysfakcją intelektualną.
Możliwe? – zobaczymy!!

 

Od stycznia 2013 roku zamierzamy częściej organizować nasze koncerty, a występy Pawła Orkisza przeplatały się będą z koncertami wielu innych wykonawców (Stępniak-Wilk, Korycki, Czyżykiewicz, Łanuszka, Kasprzycki, Muracki i inni).

Więcej o Scenie Ballada