EKONOMIA W MUZEUM: EDYCJA PIERWSZA

I edycja cyklu

Ekonomia w Muzeum:

“Ekonomia w Muzeum” to cykl spotkań z wybitnymi ekonomistami, którzy w przystępnej formie przedstawiają najważniejsze problemy współczesnej gospodarki, cywilizacji i kultury. Rozmawiamy o zagrożeniach i wyzwaniach wynikających z globalnego kryzysu finansowego. Poruszamy problematykę szeroko pojmowanej kultury, zwłaszcza w kontekście kreatywności, innowacyjności i konieczności pozyskiwania środków pozabudżetowych.

Organizatorzy:
• Muzeum Niepodległości w Warszawie
• Towarzystwo Inicjatyw Społecznych
   NOWY ŚWIAT
• Stowarzyszenie Muzealników Polskich
• Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Gospodarzem cyklu jest prof. dr hab. Jerzy Hausner. Zaingurował on projekt swoim wystąpieniem pt

• Kultura i rozwój społeczno-gospodarczy (12 kwietnia 2011)

Dotychczasowe spotkania:

• dr Mirosław Gronicki Wpływ globalnego kryzysu finansowego na polską gospodarkę (31 maja 2011)

• prof. dr hab. Dariusz Rosati Polska a strefa euro (21 czerwca 2011)

• dr Agnieszka Chłoń-Domińczak Europejski model ekonomiczny (27 września 2011)