#ZaprosiliNas: “Tajemnice Mazowsza – archeologia” – dwie wystawy

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Muzeum Mazowieckie w Płocku zapraszają serdecznie 24 marca o godzinie 17.00 do budynku ekspozycyjnego przy ul. Warszawskiej 61, na otwarcie dwóch wystaw z cyklu – „Tajemnice Mazowsza – archeologia”.

„Tajemnice Mazowsza – archeologia” to pierwsza wystawa otwierająca cykl, w którym będzie można obejrzeć zabytki i uzyskać wiedzę na temat nieznanej historii regionu. Tym razem Płock i wykopaliska przeprowadzone przez archeologów Muzeum Mazowieckiego w Płocku, a prezentowane w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. To fascynujące dwie wystawy o życiu naszych przodków, wydobyte na światło dzienne łopatką archeologa. To historia z mroków średniowiecza i wojowniczego wieku XIX.

Podczas wernisażu odbędą się także wykłady i pokazy filmów archeologicznych.

24 marca 2023, godzina 17.00

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie