XVI Gala Nagrody im. Andrzeja ,,Wuja” Potoka

Serdecznie zapraszamy na XVI Galę Nagrody im. Andrzeja ,,Wuja” Potoka, która odbędzie się 22 września 2022 roku w głównej siedzibie naszego Muzeum, Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów.

Celem nagrody jest uhonorowanie osób wywodzących się z ruchu studenckiego, które w swojej działalności społecznej i zawodowej pozostały wierne ideom studenckiej kultury, kultywują jej tradycje, przekazując podstawowe wartości kolejnym pokoleniom dla dobra kultury narodowej.

Patron nagrody, Andrzej “Wuj” Potok, był człowiekiem nietuzinkowym. Student biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i medycyny Akademii Medycznej w Krakowie. Współzałożyciel Krakowskiego Jazz Clubu “Helikon”, kierownik klubu “Nowy Żaczek”, inicjator wielu interesujących imprez studenckiej kultury i studenckiego ruchu klubowego.

Andrzej “Wuj” Potok był również współorganizatorem i przewodniczącym Komitetów Organizacyjnych Ogólnopolskich Festiwali Piosenek i Piosenkarzy Studenckich (obecnie Studencki Festiwal Piosenki), a także wielu innych. Był też twórcą i prezesem Środowiskowej Rady Klubów Studenckich i Ogólnopolskiej Rady Klubów Studenckich. Pełnił funkcję kierownika Ośrodka Dokumentacji Kultury Studenckiej przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Założył kilka pism studenckich. Zgromadził ogromne archiwum studenckiej kultury.

Program wydarzenia:

Godz. 17.00 – powitanie gości

Godz. 17.10-17.40 – informacja o nagrodzie; ogłoszenie wyników; odczytanie laudacji; wystąpienia uczestników

Godz. 17.40-18.30

– ,,STS 58” –  prezentacja szkolnej etiudy dokumentalnej Agnieszki Osieckiej stanowiącej unikalny zapis fragmentów rewii satyrycznych legendarnego Studenckiego Teatru Satyryków. Wprowadzenie Ryszard Pracz.

–  ,,Almanach Jaszczurowych Anegdot 60/60” – prezentacja książki Jarosława Jankowskiego napisanej z okazji 60. rocznicy powstania Studenckiego Klubu ,,Pod Jaszczurami” w Krakowie.

Godz. 18.40-21.00 – spotkanie towarzyskie.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na żywo, poniżej link do wydarzenia w serwisie Youtube.

22 września 2022 roku, godzina 17.00
Muzeum Niepodległości