WYDARZENIE: Uroczystości upamiętnienia 97. rocznicy śmierci Władysława Stanisława Reymonta

5 grudnia 2022 na warszawskich Powązkach odbyły się uroczystości upamiętnienia 97. rocznicy śmierci Władysława Stanisława Reymonta.

Modlitwę powitalną odprawił ksiądz proboszcz Stanisław Zarosa, kapelan Stowarzyszenia „Nasz Reymont” Ogólnopolskiego Klubu Szkół Reymontowskich, Fundacji im. Władysława S. Reymonta.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili:

Zbigniew Czaplicki, pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego,

Marek Sałek, wójt gminy Lipce Reymontowskie,

dr Janusz Gmitruk, dyrektor Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego,

mecenas Stanisław Jekiełek, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy
im. W. S. Reymonta,

przedstawicielem Muzeum Niepodległości w Warszawie był Tomasz Jagodziński, zastępca ds. administracyjnych dyrektora Muzeum Niepodległości.

Podczas spotkania nastąpiło odczytanie wybranych fragmentów powieści „Chłopi” przez Aurelię Sobczak. Specjalnymi gośćmi były aktorki Emilia Krakowska oraz Irena Karel.

Druga część wydarzenia odbyła się w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.