WYDARZENIE: Uroczysta premiera książki „Szable Powstańców Styczniowych 1863-1864” autorstwa Janusza Jarosławskiego

Zapraszamy na uroczystą premierę wydawnictwa pt. „Szable Powstańców Styczniowych 1863-1864” wydanego z okazji obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Muzeum Niepodległości w Warszawie objęło patronat honorowy nad tą publikacją.

Publikacja pokazuje obraz Powstania Styczniowego na szerokim tle historycznym, omawia problemy taktyki i strategii walki, opisuje liczne bitwy i potyczki oddziałów powstańczych oraz daje unikatową możliwość poznania broni siecznej insurekcji styczniowej – szabel dyktatorów, dowódców i szeregowych powstańców.

Wydarzenie z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego najdłużej trwającego zrywu niepodległościowego w historii Polski. Muzeum Niepodległości w Warszawie planuje realizację szeregu przedsięwzięć mających na celu upamiętnienie tej okrągłej rocznicy, a w jednym z oddziałów muzealnych, w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej odbędą się najważniejsze z zaplanowanych wydarzeń.

14 kwietnia 2023, piątek, godz. 12.00
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej