WYDARZENIE: STEFAN STARZYŃSKI. Gospodarz stolicy w latach 1934-1939 – spotkanie autorskie

Już 9 maja 2023 roku o godzinie 17.00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z autorką monografii Stefana Starzyńskiego, Prezydenta Warszawy, dr. Beatą Michalec (Zastępcy Dyrektora ds. Programowych Muzeum Niepodległości w Warszawie). Autorka opowie o swojej pasji historycznej jaką jest historia Warszawy, a szczególnie życie i działalność Stefana Starzyńskiego. Spotkanie będzie związane z książką bohaterki spotkania wydaną przez Wydawnictwo Muzeum Niepodległości pt. “Stefan Starzyński – gospodarz stolicy w latach 1934-1939”. Publikacja pod redakcją dr. Tadeusza Skoczka (Dyrektora Muzeum Niepodległości w Warszawie) została wydana została przez nasze Muzeum w ramach serii wydawniczej Biblioteka Kwartalnika „Niepodległość i Pamięć”.

Publikacja jest wynikiem wieloletnich badań naukowych prowadzonych przez autorkę na temat Warszawy, Zarządu m.st. Warszawy za czasów prezydenta Starzyńskiego oraz działalności przedwojennych towarzystw przyjaciół dzielnic stolicy, wspólnych losów Starzyńskiego i Lorentza.

Dr Beata Michalec opowie o historii i przyszłości Warszawy z punktu widzenia zarówno naukowca, radnej Rady m.st. Warszawy z okręgu Targówek, jak i mieszkanki Stolicy.

Publikacja w wersji elektronicznej jest dostępna do pobrania za darmo z działu publikacji Muzeum Niepodległości.

Czytelnia naukowa nr XXI
ul. Bukietowa 4a,