WYDARZENIE: Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego – “Archiwum Rządu Obrony Narodowej Wincentego Witosa (1920-1921)”

Na wczorajszym spotkaniu w sali kawiarnianej Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów zaprezentowana została publikacja pod redakcją prof. dr hab. Mariana Marka Drozdowskiego “Archiwum Rządu Obrony Narodowej Wincentego Witosa (1920-1921)”, tom 1-2.Zgromadzonych gości przywitał Tomasz Jagodziński, wicedyrektor naszego Muzeum. Następnie Robert Gawkowski, prezes Towarzystwa Miłośników Historii, wręczył prof. Marianowi Markowi Drozdowskiemu dyplom honorowego członka towarzystwa za wieloletnią działalność i współpracę.

Publikację zaprezentowali: prof. dr hab. Marian Marek Drozdowski, prof. dr hab. Jan Żaryn oraz dr Mateusz Ratyński. Spotkanie poprowadził Piotr Maroński z Biblioteki Muzeum Niepodległości.

Organizatorami wydarzenia byli:
Muzeum Niepodległości , MHPRL, Towarzystwo Miłośników Historii,
Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Spotkanie odbyło się 5 kwietnia 2023 roku w głównej siedzibie naszego muzeum.

__________________________________________________________________________________________________________________________