WYDARZENIE: Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Długosiodle

Gmina Długosiodło połączyła obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Dniem Strażaka.

Po uroczystej mszy świętej uczestnicy obchodów przeszli do Centrum Kultury w Długosiodle, gdzie Wójt Gminy Długosiodło – Stanisław Jastrzębski odczytał list Marszałka Adama Struzika oraz wręczył jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej dyplomy uznania i podziękował za ofiarną pracę. Uroczystość uświetnił koncert chóru „Harfa” zatytułowany „Witaj Majowa Jutrzenko”. Następnie licznie zgromadzeni goście obejrzeli wystawę Muzeum Niepodległości „Ignacy Jan Paderewski. Mąż stanu i artysta”.

Na ręce zastępcy Zastępca Dyrektora ds. Administracyjnych Muzeum Niepodległości – Tomasza Jagodzińskiego Wójt złożył podziękowanie za udostępnienie wystawy oraz uświetnienie uroczystości koncertem chóru „Harfa”.