WYDARZENIE: Noc Księgarń 2022 w Muzeum Niepodległości

Serdecznie zapraszamy na Noc Księgarń 2022, która odbędzie się także w Muzeum Niepodległości!

7 października już po raz czwarty zaprosimy Was na Noc Księgarń w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów. W tym roku do wydarzenia przyłączyło się ponad 130 miejsc z 50 miast. Noc Księgarń to ogólnopolski festiwal organizowany od 2019 roku przez dystrybutora książek OSDW Azymut (Grupa PWN). W kolejnej edycji festiwalu zapraszamy rodziców z dziećmi na teatrzyk i kawę lub herbatę w strefie relaksu. Zapraszamy także na opowieść o Prezydencie Stefanie Starzyńskim i jego roli w rozwoju naszej stolicy. O Prezydencie opowie nam dr Beata Michalec autorka monografii Stefana Starzyńskiego. W trakcie festiwalu odbędą się także warsztaty z historii i budowy książki oraz dwa losowania loterii z nagrodami.

W programie wydarzenia:

• kiermasz publikacji w najlepszym wydaniu!

• loteria z nagrodami

• godz. 18.00. Teatrzyk dla dzieci: „Z malowanej skrzyni – z krakowiakiem w tle” – przedstawienie Teatru Złoty Dukat. Aktorzy w oryginalnych strojach ludowych opowiedzą i zatańczą malowniczą baśń opartą na motywach ludowych

• w godz. 18.00-20.00. Księgarnia – strefa relaksu przy kawie i herbacie dla rodziców i opiekunów

• w godz. 18.00-20.00. O publikacji „Stefan Starzyński- gospodarz stolicy w latach 1934-1939” opowie autorka dr Beata Michalec

• godz. 19.00. Pierwsze losowanie nagród w loterii

• godz. 19.00. Warsztaty z historii i budowy książki – prowadzenie Piotr Maroński DHiBN Muzeum Niepodległości

• godz. 20.00. Drugie losowanie nagród w loterii

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3LSCeT250

Zapraszamy do naszego Muzeum po zmroku!

7 października 2022 roku, godzina18.00
Muzeum Niepodległości