WYDARZENIE: Muzeum Niepodległości na XXX Targach Książki Historycznej

W dniach 24-27 listopada w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie odbyły się XXX Targi Książki Historycznej. Targi Książki Historycznej to odbywające się co roku wydarzenie o charakterze promocyjno-informacyjnym i niekomercyjnym (wstęp na Targi jest bezpłatny). Muzeum Niepodległości w Warszawie prezentowało swoją ofertę wydawniczą na stanowisku nr 73.

Podczas trwania targów odbyły się także cztery spotkania autorskie:
– z dr Beatą Michalec, autorką monografii Stefan Starzyński gospodarz stolicy w latach 1934-1939
– z prof. dr hab. Januszem Szczepańskim, autorem publikacji Mazowsze – Polska – Polonia w walce o niepodległość. Studia i szkice z lat 2000-2021
– z prof. Zbigniewem Judyckim, autorem publikacji Polacy profesorami zagranicznych uczelni
– z dr Jackiem Żurawskim, autorem publikacji Wileńska prasa konspiracyjna 1939-1945.

________________________________________________________________________________________________________________