WYDARZENIE: Mazowiecki Wędrowny Instytut Europejski w Żabiej Woli

Muzeum Niepodległości w Warszawie, Dom Kultury w Żabiej Woli oraz Wójt Gminy Żabia Wola zapraszają na wydarzenie z cyklu MAZOWIECKI WĘDROWNY INSTYTUT EUROPEJSKI im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego.

Mazowiecki Wędrowny Instytut Europejski to inicjatywa Samorządu Województwa Mazowieckiego mająca na celu szerzenie świadomości obywatelstwa Unii Europejskiej i znaczenia funduszy europejskich dla lokalnej społeczności. Wydarzenie jest również okazją do upowszechniania wiedzy o wybitnym Polaku – Wojciechu Bogumile Jastrzębowskim oraz znaczeniu Powstania Listopadowego dla historii Polski.

W programie:

➡️ Panel na temat zasady jedności w Unii Europejskiej oraz znaczenia funduszy europejskich
dla lokalnej społeczności

➡️ Sceniczne czytanie Konstytucji dla Europy autorstwa W. B. Jastrzębowskiego / prowadzi OLGIERD ŁUKASZEWICZ

16 kwietnia 2023 roku, godz. 17.00
DK Żabia Wola