WYDARZENIE: Konspiracyjne życie w obozie – projekt “Przekazywanie pamięci. Prezentacja książki W. Kiedrzyńskiej pt. „Ravensbrück – kobiecy obóz koncentracyjny”

Tym razem z projektem edukacyjno-historycznym „Przekazywanie pamięci. Prezentacja książki Wandy Kiedrzyńskiej pt. Ravensbrück – kobiecy obóz koncentracyjny” zagościmy w Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin.

Nazwa Ravensbrück, gdzie w okresie Trzeciej Rzeszy funkcjonował obóz koncentracyjny dla kobiet, stała się jednym z symboli męczeństwa Polek w czasie okupacji niemieckiej 1939-1945. W tym miejscu przeprowadzano pseudomedyczne eksperymenty na grupie więźniarek nazywanych „królikami”. Między innymi o tym, ale również o innych wstrząsających historiach związanych z losem osadzonych, opowiada książka Wandy Kiedrzyńskiej.

19 czerwca 2023 (poniedziałek)

godz. 13.00 – spotkanie dla młodzieży

godz. 14.30 – spotkanie dla dorosłych