WYDARZENIE: IX Bieg Flagi

W dniu 2 maja 2023 roku w Parku Kępa Potocka odbyła się kolejna, dziewiąta już edycja, Biegu Flagi. Impreza zorganizowana została tradycyjnie przez Dzielnicę Żoliborz m. st. Warszawy we współpracy z Muzeum Niepodległości w Warszawie. W latach ubiegłych niejednokrotnie start oraz meta Biegu znajdowały się na terenie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, w tym – z powodu trwającej budowy na Cytadeli siedziby Muzeum Historii Polski – patriotów – biegaczy gościła Kępa Potocka. Muzeum Niepodległości wyraźnie zaznaczyło swoją obecność i zaangażowanie w organizację imprezy poprzez obecność stoiska promocyjnego oraz ufundowanie nagród książkowych dla zwycięzców sportowych zmagań. Ponadto w barwach naszej placówki pobiegł nasz znakomity kolega Kamil Łopacki, który sprawił się świetnie na dystansie pięciu kilometrów. Frekwencja również dopisała: ponad czterem setkom biegaczy towarzyszyły rodziny i znajomi; zaś gości imprezy było około trzystu. Nawet to, iż po południu zepsuła się pogoda i spadł deszcz ani nie ostudziło biegaczy, ani nie wypłoszyło pozostałych przybyłych na Kępę Potocką.

Kamil Łopacki – pracownik Muzeum Niepodległości