WYDARZENIE: Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Niepodległości

Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które odbędą się 7-9 października we wszystkich oddziałach Muzeum Niepodległości. Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą  dotacji unijnych.

7 Października 2022, godzina 10.00 – 14.00
siedziba główna Muzeum Niepodległości

Muzeum Niepodległości zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów.

W programie:
10.00 Lekcja Był sobie Orzeł, prowadzenie Magda Bilińska,
12.00 Zwiedzanie wystawy Polonia Restituta, prowadzenie Michał Rybak,
13.00 Wykład Historia Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów, prowadzenie dr Krzysztof Bąkała

8-9 Października 2022, godzina 10.00 – 17.00
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

Zapraszamy do wzięcia udziału tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Z książką na Cytadeli to propozycja skierowana do miłośników literatury historycznej i publicystycznej, jak również do pasjonatów historii Polski XIX wieku. 8 i 9 października na dziedzińcu X Pawilonu sprzedawane będą książki różnych wydawnictw w promocyjnych cenach.

Dodatkowo proponujemy Państwu:

8 X – godz. 13.00 – Sala Audiowizualna im. Karola Beyera  – Godzina z Benedyktem Dybowskim. Pokaz filmu „Dybowski 1863” w reżyserii Macieja Pawlickiego; po filmie dyskusję na temat postaci jednego z najwybitniejszych polskich naukowców – zesłańców poprowadzą Jan Engelgard i Michał Cieślak.

8 X – godz. 14.30 – kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji stałej

9 X – godz. 12.00 i 14.30 – kuratorskie oprowadzanie po wystawie stałej

W dniach 8 i 9 października wstęp do Muzeum X Pawilonu będzie bezpłatny.

9 Października 2022, godzina 11.00 oraz 14.00
Mauzoleum Walki i Męczeństwa

Zapraszamy na oprowadzenie po ekspozycji Mauzoleum Walki i Męczeństwa w al. Szucha w ramach cyklu Weekendowe zwiedzanie z przewodnikiem oraz Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Z wnętrzami dawnej katowni gestapo zapozna Państwa i o dziejach miejsca opowie Piotr Piegat.

9 Października 2022, godzina 11.00 oraz 14.00
Muzeum Więzienia Pawiak

Zapraszamy na oprowadzenie po ekspozycji Muzeum Więzienia Pawiak w ramach cyklu Weekendowe zwiedzanie z przewodnikiem oraz Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Z wnętrzami dawnego więzienia przy ulicy Dzielnej zapozna Państwa Adiunkt Mariusz Wanarski.

Serdecznie zapraszamy!