Wokół Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów – spacer przewodnicki.

Nie ma lepszego sposobu na poznanie historii stolicy niż spacery po Warszawie z przewodnikiem.
Muzeum Niepodległości w Warszawie serdecznie zaprasza na spacer ,,Wokół Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów, który poprowadzi  Dorota Szostakowska, przewodniczka warszawska, członkini  Towarzystwem Przyjaciół Warszawy Oddział KORT.

Podczas spaceru dowiemy się o historii Pałacu , a także jego mieszkańcach, poznamy miejsca pamięci narodu polskiego w okolicach  Pl. Bankowego, historii istniejących i nieistniejacych budynków użyteczności publicznej przy  ul. Tłomackie. Nie zabraknie również  ciekawostek historycznych dotyczących dwóch ważnych obiektów na mapie Warszawy:  Gmachu Arsenału, siedziby Państwowego Muzeum Archeologicznego i pomnika Bohaterów 2 korpusu Polskiego gen. W. Andersa. Spacer przewodnicki jest jedną z atrakcji ,,Dnia otwartego w Muzeum Niepodległości w Warszawie”.

21 sierpnia 2021 godz. 12.00 – zbiórka przy Muzeum Niepodległości w Warszawie