“Witaj majowa jutrzenko” – koncert

MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI

Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów,

Al. Solidarności 62, 00-240 Warszawa

Uprzejmie informuję, że Muzeum Niepodległości przygotowało w porozumieniu z Pełnomocnikiem Zarządu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych koncert pieśni patriotycznych pod tytułem Witaj majowa jutrzenko. Projekt związany jest też z tegorocznymi obchodami rocznicy Konstytucji 3 Maja. Odbędzie się w dniu 6 maja 2014 o godzinie 15.00. Scenariusz przygotował Paweł Orkisz, który w naszym muzeum prowadzi cykl pn. „Scena Ballada”. Skonstruowany jest z pieśni związanych z Insurekcją Kościuszkowską, Konstytucją 3 Maja oraz z poezją polskich powstań narodowych.

Uczestnikami będą członkowie Mazowieckiej Rady ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, członkowie Rodzin Więźniów Pawiaka, a także Klubu Przyjaciół Muzeum Niepodległości, Klubu Przyjaciół Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oraz Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Cały projekt przygotowuje pod względem organizacyjnym Muzeum Niepodległości przy współpracy Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego i Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Orkiszplakatmaly kopia

pismo3