Arcybiskup ormiański Józef Teodorowicz (1864–1938) – wybitny polski kapłan i mąż stanu

Organizowana w dniach 23 listopada – 19 grudnia 2012 r. przy współpracy z Fundacją Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich wystawa dotyczyć będzie życia i działalności politycznej i społecznej abp. Józefa Teodorowicza. Od początku listopada 1918 r abp. Józef Teodorowicz brał czynny udział w pracach nad organizowaniem państwowości polskiej. W 1920 rokukiedy ważyły się losy Śląska, pojechał wraz z biskupem Adamem Sapiehą do Rzymu, aby tam przedstawić sprawę polską papieżowi Benedyktowi XV. W okresie międzywojennym był posłem niezależnym na Sejm Ustawodawczy i wiceprzewodniczącym klubu poselskiego Związku Ludowo-Narodowego. Jako duchowny dbał o powołania kapłańskie. Zmarł w 1938 r, pochowany został na Cmentarzu Obrońców Lwowa. Na wystawę składać się będą fotografie pochodzące ze zbiorów Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich.