Wernisaż wystawy “Narodziny Jezusa i ucieczka Świętej Rodziny do Egiptu”


Ponad 260 pocztówek poświęconych Najświętszej Rodzinie Jezusowi, Maryi i Józefowi oraz Ich ucieczce do Egiptu można oglądać od 15 grudnia 2021 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Marian Sołobodowski prezentuje zbiór kolorowych pocztówek z całego świata od XIX wieku do czasów współczesnych. Wystawa pokazuje ważne miejsca opisane w wyobrażeniu bardzo wielu znanych i anonimowych artystów polskich i zagranicznych. Oryginalne obrazy pokazane na tych świątecznych pocztówkach są pokazywane w wielu prestiżowych galeriach, kościołach i muzeach świata.

MARIAN SOŁOBODOWSKI – notka biograficzna

Prawnik, dyplomowany menedżer kultury, z zamiłowania animator kultury, kolekcjoner sztuki ludowej i społecznik. Kolekcjonowaniem pocztówek zajął się od 6 lat. Dziś jego kolekcja liczy ok. 5000 pocztówek m. in. z kolędnikami, szopkami, tradycjami bożonarodzeniowymi, pokłonem trzech króli i zwyczajami wielkanocnymi. W dorobku także wystawy patriotyczne, historyczne i romantyczne. Zorganizował ok. 80 wystaw. Spis wystaw na: www.akademia-dossier.edu.pl / zakładki: wystawy i prasa.

Sławosz Balcerzak – współpraca graficzna wystawy

Honorowy Patronat: Jego Ekscelencja Biskup Pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej Prof. Michał Janocha

Promocja wystawy: DOSSIER Akademia Zarządzania Kulturą

Główna siedziba Muzeum Niepodległości w Warszawie
Pałac Przebedowskich/Radziwiłłów
Al. Solidarności 62

15 grudnia 2021 r. godz. 13 (środa)