Warszawska Sesja Kościuszkowska – XXXVII Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie

W ramach XXXVII Międzynarodowego Sympozjum Kościuszkowskiego 15 października 2021 roku w Muzeum Niepodległości odbyła się Warszawska Sesja Kościuszkowska.

Warszawska Sesja Kościuszkowska propaguje wiedzę o wielkim bohaterze narodowym, jakim był Tadeusz Kościuszko. Uczestniczą w niej , obok naukowców, uczniowie i nauczyciele szkół kościuszkowskich z całej Polski. Obok wykładów i dyskusji prezentuje dzieła malarskie upamiętniające Kościuszkę, a także publikacje poświęcone tej postaci.

W programie:

11.00  Złożenie kwiatów przy pomniku Tadeusza Kościuszki

12.00  Wernisaż wystawy portretów „Ludzie tradycji kościuszkowskiej”

12.30  Jubileusz 65-lecia pracy naukowej prof. dr hab. Mariana Marka Drozdowskiego

13.00  Prof. dr. hab. Izabella Rusinowa – „Pamiętniki czasów moich Juliana Ursyna Niemcewicza jako dokument historyczny”

13.30  Dr Krzysztof Jabłonka „O roli olszynek w dziejach walk w obronie stolicy od 1794roku

14.00  Dr Leszek Marek Krześniak „O stanie prac nad Panoramą Maciejowicką i Warszawską”

14.30  Natalia Wiśnioch „Tadeusz Kościuszko i Insurekcja w literaturze anglojęzycznej”

15.00  Dyskusja

15 października 2021, od godziny 11.00