Uroczystość GLORIA POLONIAE z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej


Zapraszamy na uroczystość pt. “GLORIA POLONIAE”, która odbędzie się w Muzeum Niepodległości w Warszawie z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Fundacja Polonia Union we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego, Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz z partnerami i patronami medialnymi zapraszają na uroczystość historyczno-artystyczną z okazji 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 oraz 25-lecia uchwalenia obowiązującej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

„GLORIA POLONIAE” cytat ten z całą pewnością wyraziście oddaje ducha wydarzeń sprzed laty. W tym roku 3 maja obchodzimy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji – Święto Narodowe Trzeciego Maja; 2 maja przypada Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Inspiracją przeprowadzenia uroczystości są wartości szczególnie ważne dla Polaków: suwerenność, niepodległość, dążenie do wolności, solidarność, braterstwo, poszanowanie godności i praw człowieka.

3 maja 2022 roku, godz. 11.00
Muzeum Niepodległości w Warszawie
Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów
al. Solidarności 62
Warszawa