Twarze Niepodległości

Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza do obejrzenia wystawy Twarze Niepodległości, która jest dostępna dla zwiedzających od środy do niedzieli w godzinach 10.00-17.00 w Galerii Malarstwa historycznego w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej przy ul. Skazańców 25.

Autorką prezentowanych obrazów jest Magda Latosiewicz, artystka, której prace zostaną wystawione w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów ukończyła malarstwo w Wyższej Szkole Artystycznej. Jej specjalizacją jest obraz multimedialny, a ulubionymi technikami malarstwo akrylowe, collage i rysunek techniką mieszaną. Artystka jest znana m.in. z cyklu prac Warszawa jest kobietą. Motywem, który Latosiewicz najczęściej porusza w swoich pracach jest postać kobiety. Tym bardziej wystawa Twarze Niepodległości jest godna uwagi, bo skupia się głównie na mężczyznach, którzy nie są standardowym motywem prac artystki.