TEDxMarszałkowska


Zespół TEDxMarszałkowska oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie w dn. 26 czerwca 2014 r. organizują spotkanie kulturowo-opiniotwórcze TEDExMarszałkowska.

 

Spotkania typu TEDx są niezwykle popularne na całym świecie i mają już 30-letnią historię.

 

Pomysł na konferencje TED (Technology, Entertainment and Design), czyli krótkie, maksymalnie  18-minutowe, ale za to efektowne (pod względem treści) i inspirujące mini- wykłady,  zrodził się w Kalifornii, USA i początkowo odnosił się tylko do zagadnień technologicznych. Z czasem jednak tematykę urozmaicono, a sama idea spotkań TED rozpowszechniła się na całe Stany Zjednoczone a następnie świat, nie omijając Polski.

 

Pierwsze słowo, które kojarzy się ze spotkaniami TED czy też TEDx to INSPIRACJA. Inspiracja do przemyśleń,  inspiracja do zmian, inspiracja do działań.  Główne  motto imprezy to „Idee warte rozpowszechnienia”, a o jej popularności świadczy ilość zorganizowanych spotkań. Oprócz oficjalnych konferencji TED,  istnieją także konferencje TEDx (TEDx, x – independently organized event),  niezależne i organizowane na lokalnym poziomie, ale podlegające tym samym regułom co TED.

 

TEDxMarszałkowska to nowa warszawska impreza TEDx-owa, organizowana niezależnie od TEDxWarsaw, i pierwsza w Polsce konferencja TEDx z mowami w języku polskim, angielskim oraz hiszpańskim. Tak jak główna impreza TED, TEDxMarszałkowska dotyczy rozprzestrzeniania inspirujących myśli; tym razem związanych z szerokim pojęciem komunikacji. Wierzymy, że różnorodność dyscyplin oraz zderzenie odmiennych punktów widzenia pozwoli na głębsze poznanie skomplikowanej natury otaczajacego nas świata, a niebanalni mówcy zainspirują do zmiany naszych postaw oraz stosunku do życia.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ktjMz7c3ke4

 

http://www.youtube.com/watch?v=iCvmsMzlF7o

 

Oprócz niezwykłych prelegentów zadbamy również o ciekawą świata i innych ludzi publiczność, dlatego podczas TEDxMarszałkowska zachęcamy do zawierania znajomości, by nasza „konferencja” stała się również platformą wymiany myśli i wiedzy oraz miejscem nawiązywania kontaków  wśród naszych słuchaczy. 

 

Zapraszamy na stronę http://tedxmarszalkowska.com/ oraz na nasze profile na portalach społecznościowych.

 

Udział w TEDx-ie jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji poprzez specjalny formularz rejestracyjny. Który dostępny jest na stronie:

http://tedxmarszalkowska.com/rejestracja/

 

logo

 

 

 

 

autorem grafiki jest artysta meksykański Jorge Vera Tenorio