Sympozjum “Polscy sportowcy w świecie”

Muzeum Niepodległości w Warszawie, Fundacja Semper Fidelis oraz Wydawnictwo CAN

zapraszają na sympozjum

Polscy sportowcy w świecie,

które będzie okazją do przedstawienia sportowych dokonań Polaków i osób polskiego pochodzenia w różnych miejscach globu.

Zaproszeni do udziału w sympozjum prelegenci (wykładowcy, redaktorzy, muzealnicy) przybliżą sylwetki i dokonania kilku sportowców o polskim rodowodzie.

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie leksykon Polscy sportowcy w świecie autorstwa Zbigniewa Andrzeja Judyckiego (Wydawnictwo CAN).

Tematyka sympozjum oraz ponad 2000 biogramów zawartych w leksykonie zainteresują nie tylko miłośników sportu. Ciekawe biografie wpisują się w historię, dokumentują naszą obecność na różnych kontynentach i zasługi w różnych dziedzinach.

W księgarni Muzeum Niepodległości znajduje się publikacja Polscy sportowcy w świecie. Można zaopatrzyć się w tę interesującą pozycję na miejscu lub za pośrednictwem Internetu.

wtorek, 8 kwietnia 2014 r.

MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI

Al. Solidarności 62, 00-240 Warszawa