Święto Warszawy: prelekcja i gra miejska!


Wpisując się w obchody Święta Warszawy, lokalnego święta obchodzonego od 2020 roku, zapraszamy 4 czerwca 2022 roku do Muzeum Niepodległości!

O godz. 11.00 w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów odbędzie się prelekcja pt. “Smaki Warszawy” którą wygłosi Weronika Gurynow – uczennica w Zespole Szkół Gastronomicznych im. E. Pijanowskiego w Warszawie. Pasjonatka wiedzy o kuchni staropolskiej; wydała książkę “Staropolskie słodycze”, w której zamieściła uwspółcześnione przepisy z XVII i XVIII w. Wykład poruszy temat staropolskich smaków w dawnej Warszawie. Prelegentka opowie o wielokulturowości w polskich potrawach, charakterze warszawskiej kuchni oraz o tradycjach kulinarnych z XVII, XVIII i XIX wieku, które ukształtowały wygląd współczesnego polskiego stołu. Przytoczy wiele ciekawych receptur z tamtych czasów oraz wykaże jak wielki potencjał ma nasze dziedzictwo kulinarne.

Następnie o godz. 12.00 zapraszamy na grę miejską “Szlakiem przedwojennych restauracji i cukierni Warszawy”, którą poprowadzi kustosz Michał Rybak oraz edukatorka Magda Bilińska. Gra skierowana jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Celem gry jest pokazanie restauracji i cukierni w Warszawie, które były popularne w okresie dwudziestolecia międzywojennego.
Zapisy: edukacja@muzn.pl

Partnerem organizacji gry miejskiej jest Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie.