Spotkanie z prof. Julianem E. Kulskim.


W poniedziałek 20 maja o godzinie 16.00 Muzeum Niepodległości serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Julianem E. Kulskim.

 

Prof. Kulski jest jednym z czołowych architektów polskiego pochodzenia, działającym w Stanach Zjednoczonych. Jako młody chłopak był aktywnym działaczem podziemia, więźniem Gestapo na Pawiaku i w Alei Szucha. Absolwent Oxfordu i Yale, zrobił błyskotliwą karierę zawodową, dużo podróżował, a jego niespokojny życiorys to bogaty materiał na niejeden film sensacyjny.

Julian E. Kulski jest synem prezydenta Warszawy z czasów okupacji niemieckiej Juliana S. Kulskiego, wielkiego przyjaciela Stefana Starzyńskiego. Ojciec bohatera naszego spotkania po aresztowaniu Starzyńskiego został mianowany przez Niemców Komisarycznym Burmistrzem Warszawy. Funkcję tę pełnił za zgodą i w porozumieniu z ruchem oporu do 5 sierpnia 1944 r., wnosząc wielostronny wkład do działania Państwa Podziemnego.

W czasie spotkania Julian Kulski opowie o sobie i o swoim ojcu – wciąż zbyt mało znanym bohaterze trudnych czasów.

Będzie też można dzisiaj nabyć w promocyjnej cenie książki autorstwa Juliana Kulskiego:

 

 

„Tajemniczy Świat” – album ze zdjęciami i komentarzem Autora.

 

Julian E. Kulski jako konsultant Banku Światowego przez 30 lat podróżował po całym świecie z aparatem Leica w ręku. Jako wnikliwy obserwator ludzi i świata, wykonał w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX w. tysiące wspaniałych fotografii. Spośród nich wybrano i poddano cyfrowej obróbce blisko 200 zdjęć z 20 krajów.

 

 

„Dziedzictwo Orła Białego” – fascynująca autobiografia Kulskiego z przedmową Jana Nowaka-Jeziorańskiego:

 t.1 – Wojna i losy powojenne,

t. 2 – Architektura i podróże