Spektakl „Artyści na Szlaku”


Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w Muzeum Niepodległości – bezpłatny streaming spektaklu „Artyści na Szlaku” Krakowskiego Teatru „Komedia”, w reżyserii Mateusza Dewery.

Spektakl „Artyści na Szlaku” powstał za sprawą fascynującej historii, która wydarzyła się naprawdę. Oto, gdy wybucha wojna – artyści, gwiazdy przedwojennej Warszawy i Lwowa dołączają do Armii Andersa, aby w oparach śmierci, głodu i walki dodać otuchy swoimi występami. To świat, którego już nie ma, to piosenki, które na długo zostają w pamięci. Czterech aktorów prowadzi widza przez drogę, która swój początek ma jeszcze w wolnej Polsce, gdzie kawiarniane sceny uginają się od kabaretów i recitali. Śledzimy losy naszych bohaterów, którzy kroczą dumnie przez niemal cały świat pod dowództwem generała Andersa, aby koniec tej przebytej ścieżki zastać w Londynie.


Reżyserem spektaklu i autorem scenariusza jest Mateusz Dewera, za przygotowanie wokalne odpowiada Dorota Wasilewska, za kostiumy i scenografię: Alicja Margolin-Gałczewska. W przedstawieniu wystąpią: Adrian Gawlik, Natalia Pietrasz, Joanna Jucha i Jakub Reizer.

Wydarzenie będzie bezpłatnie streamingowane z napisami w języku hebrajskim na kanale YouTube Fundacji “Damy radę – z Kulturą!”, która jest organizatorem spektaklu.
Partnerami projektu są: Krakowski Teatr „Komedia” i Muzeum Niepodległości w Warszawie.


Spektakl „Artyści na Szlaku” to zadanie publiczne finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Dyplomacja publiczna 2021”.