Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego

SALON DOBREJ KSIĄŻKI

im. Tadeusza Górnego

Wprowadzenie: Jan Engelgard

Podczas pierwszego spotkania z tego cyklu zaprezentowana zostanie publikacja prof. Mariana Marka Drozdowskiego „Budowniczowie II Rzeczypospolitej. Na przywitanie stulecia odzyskania Niepodległości”. Zbiór wykładów przedstawiających życiorysy i działalność postaci, które wniosły szczególny wkład w odzyskanie przez Polskę wolności, wśród nich – dwudziestu jeden polityków, ośmiu generałów, trzech duchownych. Książka zawiera ilustracje ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie i Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego – nowa inicjatywa Muzeum Niepodległości w Warszawie – to, zgodnie z założeniem, cykliczne kameralne spotkania promujące publikacje książkowe i ich autorów. Dyskusje pod hasłem Salon Dobrej Książki odbywać się będą w wybrane czwartki (kiedy wstęp do naszej instytucji jest bezpłatny) w uroczej „Kawiarence warszawskiej” zlokalizowanej na wystawie stałej Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Rozmowy będą nagrywane przez internetową telewizję Mazowsze TV i emitowane, a ich fragmenty udostępniać będziemy na stronie internetowej Muzeum Niepodległości.

SALON DOBREJ KSIĄŻKI im. Tadeusza Górnego – inauguracja:

prezentacja publikacji prof. Mariana Marka Drozdowskiego

W styczniu 2019 w ramach Salonu Dobrej Książki

odbędą się:

10 stycznia 2019 o g. 12.00 prezentacja publikacji: Marian Marek Drozdowski, „Budowniczowie II Rzeczypospolitej. Na przywitanie stulecia odzyskania Niepodległości”, red. Antoni Dragan i Tadeusz Skoczek, Wydawnictwo „Grupa M-D-M”, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Warszawa 2018. Wprowadzenie – Jan Engelgard.

17 stycznia 2019 o g. 12.00 prezentacja publikacji: Marian Marek Drozdowski, Lech Królikowski, Janusz Gmitruk, Tadeusz Skoczek, Longina Ordon, Xymena Pilch-Nowakowska, „Kronika narodzin II Rzeczypospolitej: 1914–1923”, Wydawnictwo Bellona, Centrum Europejskie Natolin, Warszawa 2019.

24 stycznia 2019 o g. 12.00 prezentacja publikacji: Łukasz Połomski, „Między zacofaniem a nowoczesnością. Społeczeństwo Nowego Sącza 1867–1939”, Wydawnictwo Libra Pl, Kraków 2018. Wprowadzenie – Rafał Skąpski.

31 stycznia 2019 o g. 12.00 prezentacja monografii krytycznej: Krzysztof Stanisławski, „Bronisław Wojciech Linke”, Kompania Artystyczna, Warszawa 2018. Wprowadzenie – Izabela Mościcka.

Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

ul. Skazańców 25