Salon Dobrej Książki


7 września 2021 roku o godzinie 12.00, w księgarni naszego muzeum, w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego”.


Spotkanie poświęcone będzie publikacji “TRZECH NA JEDNEGO. ROZMOWY „ZDANIA”.


Trzeci tom rozmów „Trzech na jednego”, opublikowanych w „Zdaniu” w latach 1994–2020 (do numeru 1-2/2020) zawiera 40 rozmów ze znanymi i cenionymi przedstawicielami świata nauki, kultury i polityki. Przeszło połowa z nich reprezentuje szkoły wyższe, legitymując się tytułami profesorskimi, a ośmiu członkostwem Polskiej Akademii Nauk. Tomy I i II, zawierające rozmowy „Trzech na jednego” opublikowane do 1989 r., ukazały się kolejno w 1986 i w 1990 r.


Tom przygotował do druku Edward Chudziński, długoletni redaktor naczelny „Zdania”, który pilotował z ramienia redakcji cykl rozmów „Trzech na jednego” od początku jego ukazywania się do numeru 1-2/2020.


W spotkaniu udział wzięli dr Edward Chudziński, red. Paweł Dybicz, red. Jan Ordyński
Prowadzenie: dr Tadeusz Skoczek.

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.


Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego” – inicjatywa Muzeum Niepodległości w Warszawie – to, zgodnie z założeniem, cykliczne kameralne spotkania promujące wartościowe publikacje książkowe o tematyce historycznej, społecznej i kulturalnej  oraz ich autorów.

dr Edward Chudziński, wieloletni redaktor naczelny „ZDANIA”
(od lewej) red. Jan Ordyński, dr Tadeusz Skoczek, red. Paweł Dybicz, dr Edward Chudziński

Fotogaleria: