Salon Dobrej Książki


Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na prezentację katalogu “II wojna światowa w twórczości współczesnych malarzy” w ramach Salonu Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego online.

7.12.2020, godz. 12.00
Kanał Muzeum Niepodległości na YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCpTlN_2MBgSLizB8QNqSx9g

Prowadzenie: dr Janusz Gmitruk. Wprowadzenie: dr Tadeusz Skoczek.
W najbliższym Salonie Dobrej Książki zaprezentujemy wystawy “II wojna światowa w twórczości współczesnych malarzy”.

Publikacja “II wojna światowa w twórczości współczesnych malarzy” to katalog wystawy poplenerowej „II wojna światowa w obrazach” prezentowanej w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w dniach 29 listopada 2019 – 12 czerwca 2020 roku. Wystawy „II wojna światowa w twórczości współczesnych malarzy” prezentowana w Galerii Malarstwa Historycznego Muzeum Niepodległości, Pałac Przebendowskich Radziwiłłów od 30 czerwca do 17 lipca 2020 roku była rozwinięciem tematu.

„Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego” – inicjatywa Muzeum Niepodległości w Warszawie – to, zgodnie z założeniem, cykliczne kameralne spotkania promujące publikacje książkowe i ich autorów. Dyskusje pod hasłem Salon Dobrej Książki odbywają się w wybrane poniedziałki i czwartki. Pierwotnie spotkania odbywały się w uroczej „Kawiarence warszawskiej” zlokalizowanej na wystawie stałej Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Obecnie „Salon Dobrej Książki” przeniósł się do sieci i realizowany jest na kanale YouTube Muzeum Niepodległości.