Salon Dobrej Książki

Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na prezentację czasopisma “Niepodległość i Pamięć” w ramach Salonu Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego online.

2.12.2020, godz. 12.00
Kanał Muzeum Niepodległości na YouTube:

Prowadzenie: dr hab. Jolanta Załęczny. Wprowadzenie: dr Tadeusz Skoczek.
W najbliższym Salonie Dobrej Książki zaprezentujemy czasopismo humanistyczne “Niepodległość i Pamięć” wydawane przez Muzeum Niepodległości.

“Niepodległość i pamięć” ukazuje się na rynku wydawniczym od 1994 roku.

Poświęcone jest historii i sztuce Polski, z szczególnym uwzględnieniem polskich ruchów niepodległościowych, społecznych, obywatelskich i kulturalnych XVIII-XX w.

„Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego” – inicjatywa Muzeum Niepodległości w Warszawie – to, zgodnie z założeniem, cykliczne kameralne spotkania promujące publikacje książkowe i ich autorów. Dyskusje pod hasłem Salon Dobrej Książki odbywają się w wybrane poniedziałki i czwartki. Pierwotnie spotkania odbywały się w uroczej „Kawiarence warszawskiej” zlokalizowanej na wystawie stałej Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Obecnie „Salon Dobrej Książki” przeniósł się do sieci i realizowany jest na kanale YouTube Muzeum Niepodległości.