Salon Dobrej Książki


Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na prezentację publikacji “Z pastorałem przez kontynenty” w ramach Salonu Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego online.

27.11.2020, godz. 12.00
Kanał Muzeum Niepodległości na YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCpTlN_2MBgSLizB8QNqSx9g

Prowadzenie: dr Stanisław Dziedzic. Wprowadzenie: dr Tadeusz Skoczek.
W najbliższym Salonie Dobrej Książki zaprezentujemy wyjątkową publikację “Z pastorałem przez kontynenty” pod redakcją Stanisława Dziedzica, Janusza Gmitruka, Zbigniewa Judyckiego i Tadeusza Skoczka.

Publikacja naukowa „Z pastorałem przez kontynenty” została przygotowana przez Muzeum Niepodległości i wydana w wydawnictwie tej instytucji. Zawiera ona naukowo opracowane referaty wygłoszone podczas XX Międzynarodowego Sympozjum Biografistyki Polonijnej „Z pastorałem przez kontynenty. Kardynałowie i biskupi polskiego pochodzenia w świecie”, które odbyło się 18 października 2019 roku, w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. Organizatorami Sympozjum były: Fundacja Polonia Semper Fidelis, Biblioteka Kraków i Muzeum Niepodległości w Warszawie. Honorowy patronat objął nad nim JE kard. Zenon Grocholewski i Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

„Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego” – inicjatywa Muzeum Niepodległości w Warszawie – to, zgodnie z założeniem, cykliczne kameralne spotkania promujące publikacje książkowe i ich autorów. Dyskusje pod hasłem Salon Dobrej Książki odbywają się w wybrane poniedziałki i czwartki. Pierwotnie spotkania odbywały się w uroczej „Kawiarence warszawskiej” zlokalizowanej na wystawie stałej Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Obecnie „Salon Dobrej Książki” przeniósł się do sieci i realizowany jest na kanale YouTube Muzeum Niepodległości.